Konsultacja terapeutyczna

To pierwsze spotkanie, podczas którego psychoterapeuta i pacjent wzajemnie się poznają. Formuła spotkania ma charakter rozmowy. Pacjent ma możliwość opowiedzenia o tym, co go martwi.

Natomiast terapeuta uważnie słucha i zadaje pytania dotyczące zgłaszanej trudności. Terapeuta stara się wybadać potrzeby oraz oczekiwania w kontekściekontynuacji spotkań w formie dalszej terapii.

Zdarza się, że osoba przychodząca na pierwsze spotkanie nie do końca wie, jaki jest jej problem oraz co chciałaby uzyskać po zakończeniu terapii. Bez obaw, to naturalne i częste. Zespół specjalistów "Przystani" postara się pomóc, bez względu na rodzaj problemu. Podczas spotkania wspólnie próbujemy ustalić, jakich trudności doświadczasz i skąd pochodzi ich źródło. Czasem też osoba potrzebuje jedynie zapytać "Czy to normalne, że...", a w czasie konsultacji odkrywa, że zamartwia się czymś niepotrzebnie. W takich sytuacjach warto pamiętać, że konsultacja nie zobowiązuje Cię do kolejnych spotkań ze specjalistą.

Konsultacje to nie tylko czas na opowiedzenie o swoich trudnościach czy problemach. To również moment, w którym można zadawać pytania terapeucie i sprawdzić, czy jest dla Ciebie właściwą osobą. Osobą, która zrozumie problem oraz będzie dla Ciebie wsparciem od pierwszych wizyt w Przystani.

Zachęcamy do dzielenia się wątpliwościami i zadawania pytań (również tych kłopotliwych). Terapeuta z całą pewnością chętnie odpowie, jeśli tylko będzie znać odpowiedź na zadane pytanie.

Chciałbyś skorzystać z naszych usług?

Skontaktuj się z nami pod jednym z poniższych numerów lub adresów mailowych

Ewa Szkudlarek

Tel. 500 266 099
eszkudlarek.przystan@gmail.com
Natalia Walczuk

Tel. 600 661 045
nwalczuk.przystan@gmail.com
Anna Korobczak

Tel. 603 089 465
akorobczak.przystan@gmail.com
Renata Zawadzka-Kwaśnioch
Tel. 691 100 034
rkwasnioch.przystan@gmail.com
Jakub Handszuh

Tel. 574 377 570
jhandszuh.przystan@gmail.com
 Centrum Psychoterapii Przystan

Przyjdź na wizytę

"Przystań"
Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej

ul. Fredry 7 lok. 9
61-701 Poznań

Przystań na Facebook'u