Anna Korobczak
psycholog, terapeuta dziecięcy
Jestem psychologiem, ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej oraz komunikację społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach związanych z ochroną zdrowia psychicznego i somatycznego. Umiejętności terapeutyczne rozwijałam w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie oraz podczas licznych szkoleń i konferencji z obszaru diagnozy i psychoterapii dzieci oraz osób dorosłych w Polsce i za granicą. Pracuję terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i osobami dorosłymi.
Specjalizuję się we wsparciu dzieci i dorosłych doświadczających problemów lękowych.
Na płaszczyźnie pracy terapeutycznej towarzyszę dzieciom i rodzicom potrzebującym wsparcia zarówno w normatywnych trudnościach, jak i zaburzeniach pojawiających się w toku rozwoju dziecka. Współpracuję z przedszkolami w obrębie diagnozy i konsultacji psychologicznych oraz psychoedukacji, koordynując działania zorientowane na ochronę zdrowia psychicznego dzieci. Prowadzę szkolenia związane z rozwojem umiejętności pracy terapeutycznej dla specjalistów pracujących z dziećmi i rodzinami.
W gabinecie znajdą Państwo bezpieczną przestrzeń przyjazną dziecku i rodzicowi. Zapraszam rodziców potrzebujących wsparcia, chcących pogłębić wiedzę dotyczącą rozwoju i funkcjonowania swojego dziecka, mających trudności lub pytania, którymi chcieliby się podzielić w atmosferze zrozumienia oraz tych, których dzieci zmagają się m.in. z:
- doświadczaniem intensywnego lęku, niepokoju, zamartwiania się
- nadmiernym stresem, napięciem i problemami psychosomatycznymi (np. bóle brzucha, głowy)
- trudnościami w regulacji emocji
- lękami separacyjnymi (lękiem przed rozstaniem z rodzicem)
- lękiem przed chodzeniem do przedszkola/szkoły
- zaparciami nawykowymi, zanieczyszczaniem się, moczeniem mimowolnym
- wybuchami złości i zachowaniami agresywnymi
- trudnościami w kontaktach z rówieśnikami oraz lękiem w sytuacjach społecznych
- lękiem przed mówieniem (np. w przedszkolu, szkole)
- doświadczeniem straty i żałoby
- doświadczeniem choroby własnej lub bliskiej osoby
- obniżonym poczuciem bezpieczeństwa, trudnościami relacyjnymi, dysregulacją emocjonalną na skutek trudnych lub traumatycznych doświadczeń
- trudnościami w adaptacji do nowych sytuacji, także w kontekście rozstania rodziców
- obniżonym poczuciem własnej wartości
- zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD)
Głównym fundamentem budującym warsztat mojej pracy jest terapia poznawczo-behawioralna (CBT) oraz podejścia akcentujące więź i relację, skoncentrowane na budowaniu i przywracaniu bezpieczeństwa oraz wspieraniu regulacji układu nerwowego.
Pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Zapraszam do przestrzeni spotkania, w której otoczymy troską i uważnością Państwa potrzeby, poszukamy nowych perspektyw na rozumienie trudności i wspólnie wybierzemy sposób wsparcia.